Robotik Kaligrafi

1.Gün | 01 Mayıs Cumartesi, 13:00 – 18:00
2.Gün | 08 Mayıs Cumartesi, 13:00 – 18:00
Yürütücü | FABB
Katılımcı Sayısı | 15

Tasarım üretim ilişkisinin sürekliliğini, farklı ölçek ve uygulamalar ile deneyimleyeceğimiz atölye serisinin ikincisi olan robo_draw kapsamında, temel hesaplamalı tasarım ilkeleri aktarılırken bir robot kol* ile kaligrafik portre çizilecektir. Bu kısa ve eğlenceli çevrimiçi atölye ile her katılımcı, kendi tasarım ve türevlerini uygulamak üzere üretken modellerini oluşturacaktır.

Teknolojiyi, üretim akışında yer alan imalat araçları olarak görmek yerine tüm tasarım ve üretim süreci boyunca bir kolaylaştırıcı olarak ele aldığımız yaklaşım kapsamında katılımcı dijital ve fizikselin kesişiminde bütüncül bir uygulama süreci tasarlayacaktır.

Grasshopper ve KUKA|prc eklentisi üzerinden yaratılacak model ile önce kaligrafik portresini çizmek istediğiniz görüntü işlenecek ve aydınlık değerlerine göre şekillenen bir robot patikası tanımlanacak. *Turuncu, simülasyonları yapılan modelleri ucuna takılan kesik uçlu kaligrafi kalemiyle çizerek kişisel üretimleriniz olan portreleri oluşturacak.

15 katılımcı ile gerçekleştireceğimiz atölye öncesi bilgisayarlarınızda Rhinoceros güncel yazılımı ve KUKA|prc eklentisinin kurulması gerekmektedir.

Rhino 7 deneme sürümünü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

KUKA prc deneme sürümünü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Rhino 7 Akademik sürümünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Rhino 7 Ticari sürümü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.